Keresés

Publikált ez után
Publikált ez előtt

Keresési eredmények

  • Időjárás előrejelző mérőállomás Raspberry Pi 3 Raspbian Linux alapon
    1-5
    Megtekintések száma:
    169

    A Raspberry Pi megjelenésével rengeteg testreszabható projekt elkészülhet, amelyek különféle szenzorokat illetve egyéb kompatibilis eszközöket használnak. A Raspberry Pi 3 sokoldalúságát kihasználva ebben a projektben egy hőmérséklet- és páratartalom érzékelő segítségével automatizálódik a LED-ek megvilágításának egy része, míg a másik része a python programozás előnyeit kihasználva, a napi maximum szerint választja meg színét. A különböző hőmérséklet intervallumok különböző színeket eredményeznek. A LED-ek „láthatatlanságát” egy fából készített felhő alak fedi el, melynek formája utal a használati területre, illetve dizájn szempontjából is sokkal esztétikusabb.

  • Robot cellába illeszthető ATmega2560 mikrokontroller vezérelt tesztpanel tervezése & készítése oktatási céllal
    1-6
    Megtekintések száma:
    148

    Jelen írás témája egy oktatási célra tervezett és készített tesztpanel, amely KUKA KR5 robot köré épült robot cella vázra illeszthető, és Atmel mikrokontroller vezérléssel működik. Bemutatásra kerül a panel felépítése, működése, a tervezés és az elkészítés folyamata. A panel a Debreceni Egyetem, Mechatronikai Tanszék, robot laborjában került tesztelésre.

  • Creating a Linux Based Home Cloud & Media Service by using Raspberry Pi 3
    1-6.
    Megtekintések száma:
    131

    Nowadays the microcontrollers are getting cheaper and easier to configure. In my project I am going to show you the best ways to share the data at home between your devices. My goal was to create a home cloud service with some extras only using some old laptop HDDs and a Raspberry PI.

  • Autószimulátor tervezése Arduino Pro Micro fejlesztői platformmal
    1-6
    Megtekintések száma:
    136

    Az autószimulátorokat egyaránt használják szórakozásra és az autóvezetői tanulók betanítására, az autóvezetési élményéhez való hozzászoktatására. Már a 80’ évek közepén elkezdődött a különböző autószimulátorok gyártása, igaz akkor még csak arcade gépeken futottak a programok. Az egyre fejlődő videójáték ipar megköveteli, hogy minél modernebb, minél több igényt kielégítő játékhardvert és/vagy játékszoftvert dobjanak a piacra. A projektben egy olyan prototípus autószimulátor került megtervezésre és megépítésre, mely mellőzi drága elektronikai hardwareket és könnyen illeszthető a modern számítógépes szoftwarek számára. A fő fejlesztési platformnak a PC került megjelölésre.
    A kormány egységet egy Arduino Pro Micro board vezérli, melynek a mozgásérzékelése egy MPU6050-es gyorsulásmérővel és giroszkóppa lett megvalósítva.

Adatbázis logók