Keresés

Publikált ez után
Publikált ez előtt

Keresési eredmények

  • A Heinrich Spatial Visualization Test Implementálása Virtuális Környezetben
    1-8
    Megtekintések száma:
    197

    Egy virtuális környezet fejlesztése valósult meg PC-re és Androidra. Az előbbit asztali kijelzővel, az utóbbit a Gear VR készülékkel lehet használni. A környezet használatával az emberek térbeli készségeinek mérése, valamint fejlesztése a célunk, hiszen az utóbbi megvalósítható egyszerű geometriai feladatok megoldásával. Eredetileg ez a virtuális környezet csak három térbeli készséget fejlesztő tesztből állt, nevezetesen a Mental Rotation Testből, a Mental Cutting Testből és a Purdue Spatial Visualization Testből. A szerzők már végeztek régebben méréseket ezekkel a tesztekkel, de most már a Heinrich Spatial Visualization Test is bekerült a virtuális környezetbe. Ebben a cikkben bemutatjuk ezen teszttípus implementálását és jövőbeli mérési tervünket.

  • Készségfejlesztő foglalkozás tervezése, megvalósítása és tapasztalatai
    294-301
    Megtekintések száma:
    180

    A diákok különböző készségeinek fejlesztése mind általános, mind középiskolában rendkívül fontos szereppel bír. Ennek a korosztálynak a fejlesztése játékos foglalkozások formájában hatékonyan megvalósítható. A cikkben ilyen foglalkozások pedagógiai hátteréről és tervezésének lépéseiről írunk. Bemutatásra kerül egy példa, mely az algoritmizálási készség fejlesztéséhez készült. Ezen foglalkozás megtartása során szerzett azon tapasztalatainkat is felsoroljuk, melyek hasznosak lehetnek a foglalkozás későbbi továbbfejlesztése szempontjából.

  • Színkülönbség-érzékelő képesség mérése és fejlesztése középiskolás tanulók körében
    58-70
    Megtekintések száma:
    115

    A “Színérzékelés” című foglalkozás a Debreceni Egyetem „Debrecen Venture Catapult"című EFOP-3.6.1-16-2016-00022 számú projektje keretében valósul meg. A foglalkozás célja a tanulók színérzékelési képességének, valamint a színekkel történő kommunikációs képességnek a fejlesztése. Programunkat a műszaki felsőoktatásban potenciálisan továbbtanuló középiskolások számára ajánljuk. Ebben a cikkben bemutatásra kerül a középiskolát végzett tanulók világosságkülönbség-érzékelő képességének és a telítettségkülönbség-érzékelő képességének mérési eredménye, valamint a kutatás részét képező, a képességfejlesztéshez kidolgozott eszközök és azok alkalmazási módjai.

Adatbázis logók