Lektorálás
A Gazdálkodástudományi Közlemények folyóirat a „kettős vak” szakmai bírálati rendszert (double blind peer review) használja a beérkező tanulmányok, cikkek elbírálására, azaz a bírálati folyamat során a szerző neve rejtve marad a bíráló előtt, a bíráló neve pedig a szerző előtt. Ezért a kiadáshoz hozzájáruló valamennyi érintett félnek (a szerzőknek, a folyóirat szerkesztőinek, a lektoroknak és a kiadónak) egyaránt el kell fogadnia az elvárt erkölcsi magatartásra vonatkozó szabványokat.
Minden kézirat esetén egy előzetes bírálatra kerül sor, melynek keretében a szerkesztőség a formai követelményeket, a kézirat témáját, valamint az alkalmazott módszerek színvonalát vizsgálja meg. Azon kéziratokat, melyek nem felelnek meg az előírásoknak, valamint a szerkesztőség előzetes elvárásainak, javításra visszaküldjük, ha ezután sem felelnek meg azoknak, elutasításra kerülnek.
Azok a kéziratok, melyek az előzetes kritériumoknak megfelelnek, az anonimitás biztosítása mellett egy független bírálóhoz kerülnek. A bírálót/bírálókat a szerkesztőség választja ki az adott témához elvárt kompetencia szem előtt tartásával. A bírálati folyamat „kettős vak” szakmai bírálati rendszerben zajlik.
A lektorálási és publikálási folyamat aktuális helyzete minden arra jogosult számára online megismerhető, a folyamat az OJS rendszerben követhető.
A bírálat során a következő szempontokat vesszük figyelembe: A téma jelentősége, fontossága; Elméleti megalapozottság, releváns szakirodalmak feldolgozása; Kutatási célok, célkitűzések megfogalmazása; Az alkalmazott módszertan színvonala; Az eredmények helytállósága, értékelésének színvonala; Releváns következtetések és javaslatok megfogalmazása; Olvashatóság, közérthetőség.
A bírálat eredményeként a kéziratok visszautasításra, módosításokkal elfogadásra vagy elfogadásra kerülhetnek. Ha egy kézirat esetén kisebb változtatások szükségesek, a korrekciókat tartalmazó verzió már elfogadásra kerülhet. Ha nagyobb változtatásokra van szükség, a folyamatosság érdekében a javított verziót újra elküldjük a lektornak, s a folyamat újra megismétlődik.
Az elfogadott kéziratokat a tördelést követően, DOI azonosító számmal ellátva azonnal közzé teszi a folyóirat „Megjelenés alatt álló cikkek” címszó alatt. Ezt követően az adott évfolyam, adott számának megjelenésekor kerül az „Aktuális” szám címszó alá.