Keresés

Publikált ez után
Publikált ez előtt

Keresési eredmények

  • LABDARÚGÓMÉRKŐZÉSEK LÁTOGATÁSI MOTIVÁCIÓJÁNAK VIZSGÁLATA A DEAC CSAPATÁNAK PÉLDÁJÁN KERESZTÜL
    Megtekintések száma:
    431

    Jelen tanulmányban a Debreceni Egyetemi Atlétikai Club labdarúgó mérkőzéseit látogatók motivációját vizsgáltuk. Kutatási módszerként kérdőívet használtunk, amelyben Kajos et al. (2017) SPEED-H skáláját is alkalmaztuk. A kérdőívet hólabda módszerrel online formában juttattuk el a célcsoporthoz, a minta nagysága 40 fő, akik nagyobbrészt a Debreceni Egyetem hallgatói, dolgozói. A válaszadók többsége 2-10 éve látogatja a DEAC mérkőzéseit. Az eredmények alapján megállapítható, hogy első alkalommal a sport szeretete miatt és a barátok hatására látogattak ki a DEAC mérkőzésére. A SPEED-H skála szerint a válaszadók számára legfőbb motiváló erővel a játék szépsége és izgalma rendelkezik.

  • THE EXAMINATION OF BALL SKILL DEVELOPMENT IN YOUTH FOOTBALL PLAYERS
    Megtekintések száma:
    109

    In modern football, in addition to advanced physical and mental abilities, players must have excellent technical skills. Coaches must emphasize the development of ball skills during youth training that will enable athletes to execute technical elements accurately and precisely, even at a fast game pace. The present research investigated the significance and effects of ball skill development among youth football players. The study focuses on the role and importance of technical elements in football, implementing the Coerver training method.

    Material and methods: The U11, U13, and U14 youth teams of Loki Focisuli Debrecen KSE participated in the study. We examined the effect of a 14-week training program on ball skills. We implemented sport-specific tests to assess these technical skills. Fourteen weeks later, we conducted the second measurement under the same conditions.

    Results and conclusion: The study confirmed that youth football players may improve ball skills with the help of a 14-week training program based on Coerver's training method. The most significant improvement was measured in the U11 age group.

  • A RÖPLABDAMÉRKŐZÉSEK LÁTOGATÁSI MOTIVÁCIÓJÁNAK VIZSGÁLATA A DEAC CSAPATÁNAK PÉLDÁJÁN KERESZTÜL
    Megtekintések száma:
    135

    Jelen tanulmányban a Debreceni Egyetemi Atlétikai Club röplabda mérkőzéseit látogatók motivációját vizsgáltuk. Komplex kutatásunkban a DEAC egyetemi egyesület látvány-csapat sportokban versenyző csapatok passzív sportfogyasztását vizsgáljuk. jelen tanulmány kifejezetten a röplabda sport nézettségét vizsgálja, mivel kíváncsiak vagyunk arra, hogy a különböző sportok követői eltérő motivációt mutatnak-a. A módszer, amit a kutatáshoz választottunk a kérdőív volt, melyet hólabda módszerrel online formában juttattunk el a célközönséghez, az így kapott minta 128 fős mintából 54 válaszadó véleménye volt releváns. Korábbi kutatásaink alapján a hipotézisünk az volt, hogy a motiváció egyik fő tényezője a játék szépsége, a sportág esztétikuma lesz. Hipotézisünk beigazolódott, vizsgálatunkból megállapítható, hogy nemcsak az egyik fő tényező, de a legfőbb motiváló tényező a sportnak a szépsége, hiszen jelen vizsgálatban a röplabda esztétikuma és izgalma volt a legfontosabb motiváló tényező a megkérdezettek számára.